top of page
  • Jakub Šafránek

3 prezentace, které z vás udělají profesionálního řečníka


Dnes jsem pro vás vybral tři jména, které posunout vaše prezentace o krok dopředu - Garr Reynolds, Seth Godin a Tom Peters. Jsou to skvělí řečníci a všichni tři mají svůj osobitý styl. Nicméně věřím, že pokud shlédnete všechny tři videa, vaše prezentace už nebudou nikdy jako dřív.

Tom Peters - Reimagine Business Excellence in A Disruptive Age

Tom Peters je jeden z nejlepších řečníků světa, který typicky mluví o tématech jako je management, podnikání, inovace apod. V jeho prezentace (jedna z mála, které najdete online) si všimněte jak je připravený, jakou energii má a jak dokáže zaujmout publikum.

Rád také používá citáty slavných (úspěšných), což je přístup, který můžete také snadno okopírovat.

Seth Godin @ SuperNova Conference 2018

Seth Godin je jeden z nejlépe placených řečníků světa a proto by měl být v našem seznamu. Zajímavých prezentací od něj je hodně, ale já bych vypíchnul zrovna tuhle. Především si všimněte jeho slajdů, jak je dobře připravený a jak dokáže řeč udělat lokální pro dané publikum v Belgii (odkazuje se na Belgii, má tam i několik slajdů). Jak říká Tom Peters - "každá prezentace by měla být lokální." Seth Godin tohoto přístupu skvěle využívá.

Garr Reynolds: What is Presentation Zen? 9-min intro at Apple Store Japan, Feb '08

Deset (!) let stará prezentace mistra slajdů Garr Reynoldse a přesto naprosto aktuální. Schválně jsem vybral naprosto odlišný setup - prezentace v menším formátu, kde nejde o žádnou velkou konferenci. Přístup jakým prezentuje tak můžete využít ve své další firemní prezentaci v běžném životě. Garr mluví o důležitosti prezentování, vypichuje typické chyby a nabízí kroky řešení jak se dostat z bludného kruhu špatných prezentací.

255 views0 comments

Recent Posts

See All

Když si vezmete na prezentaci jiné ponožky

Dneska se dívám na nohy a koukám, že mám úplně jiné ponožky. Na první pohled vypadají stejně, ale každá je vlastně úplně jiná. Člověk má důležitou prezentaci, schůzku nebo workshop a tohle ho může roz

Comments


bottom of page